Історія закладу

Кам’янська районна лікарня відтворила свою діяльність в січні місяці 1944 року після звільнення території від німецько-фашистських окупантів. Поряд з нею був утворений райздраввідділ та фельдшерсько-акушерські пункти в селах району в кількості 24 місць. Приміщення для розміщення райлікарні на той час не було, а тому була утворена райполіклініка в колишній садибі сестри П.І.Чайковського по вулиці Декабристів.

Основні функції райполіклініки були – виявлення та попередження інфекційних захворювань в районі та надання медичної допомоги населенню району.

На той час в районі існувало 3 (три) дільничні лікарні: в с.Кам’янка по вулиці Червона «Заводська» на 14 ліжок, так її називали, Косарська дільнична та Жаботинська протитуберкульозна лікарня. Керував райполіклінікою Василь Маркіянович 1885р.н.. Архівними документами підтверджено, що йому 05.06.1952р. було присвоєно звання «Заслужений лікар УРСР».

Рішенням Черкаської обласної Ради народних депутатів село Кам’янка було віднесено до міста районного підпорядкування. В 1956 році був складений кошторис на будівництво головного корпусу райлікарні в місті Кам’янка. Цього року було прийнято рішення Черкаського облвиконкому та рішення районної Ради м.Кам’янка про призначення на посаду головного лікаря райлікарні Черкас Луку Устимовича, 1923 року народження, уродженця села Нова Осота, Олександрівського району Кіровоградської області.

В 1956 році під керівництвом Черкас Л.У. на посаді головного лікаря і розпочалося будівництво головного корпусу райлікарні. Будували його всі будівельні організації, які на той час знаходились на території району, але підрядні роботи здебільшого виконувались медичними працівниками райлікарні й району та працівниками організацій, установ і підприємств району.

Були складені графіки роботи, залучена вся існуюча техніка, як прийнято говорити велось «народне будівництво». В 1957 році введено в експлуатацію корпус райполіклініки, а в 1961 році був введений в експлуатацію корпус стаціонару для лікування хворих. Поступово стало надходити необхідне медичне обладнання та інше устаткування на 150 ліжок. На той час уже в районі було 6 (шість) дільничних лікарень, які разом з райлікарнею складали 350 ліжок (Телепинська, Лузанівська, Косарська, Михайлівська дільничні лікарні, Райгородський тубсанаторій та Жаботинська протитуберкульозна лікарня).

В 1982 році на посаду головного лікаря району був призначений Касперський Володимир Петрович. Під його керівництвом розпочато будівництво хірургічного корпусу. Роботу виконував колгоспбуд м.Кам’янка. на підрядні роботи залучались всі медичні працівники та установи і підприємства району. Під контролем райвиконкому та РКП (райкому партії) проводились всі роботи будівництва. Розпочато будівництво в 1989р.. За короткий час було завезене все медичне обладнання для районної лікарні, хірургічного корпусу райлікарні.

З 2000р. на посаду головного лікаря призначається Тамко Костянтин Миколайович, досвідчений господар-керівник, який вболіває за доручену йому справу не покладаючи рук, який займає дану посаду по цей час. Під його керівництвом медичні працівники зі ще більшою ініціативою працюють на своїх постах, примножують накопичувальний досвід своїх попередників.

Текст склав:

Архівіст І-ої категорії, колишній начальник архівного управління з 40-річним стажем роботи

Василь Титович Мордюшенко